Pre toto sú ľanové semiačka také zdravé.

22.05.2018

 
Ľanové semiačka sú naplnené zdravými benefitmi a ich pravidelná konzumácia je pre organizmus človeka určite prínosom.

 

Ľanové semiačka dostanete v každom dobrom obchode, doslova sú “nadupané” omega-6 a omega-3 mastnými kyselinami, ktoré sú nevyhnutné pre optimálnu funkciu mozgu, správnu funkciu imunitného systému a tiež pomáhajú regulovať tlak krvi. Taktiež sú dobrým zdrojom bielkovín, len 2 polievkové lyžice obsahujú až 10 gramov bielkovín. Takže pomáhajú nielen pri únave, ak si časť z nich počas konzumácie nepomeliete, črevá vyčiastia ako kefka, ktorá odstráni nánosy.

 

Celé alebo radšej pomleté?

Pre ľudské telo je prospešné, ak ich budete konzumovať pomleté aj celé, presne tak ako je pre zdravo fungujúci organizmus potrebná rozpustná i nerozpustná vláknina. Konzumácia pomletých ľanových semiačok podporuje správnu absorpciu živín a celé ľanové semiačka, ako sme už vyššie spomínali, podporujú čistenie tráviaceho traktu a napomáhajú pravidelnému vyprázdňovaniu.

 

Čo ľanové semiačka obsahujú?

Ľanové semiačka sú plné minerálov ako je vápnik, draslík, železo a zinok. Z vitamínov obsahujú vitamín E, ktorý je dôležitý antioxidant rovnako pre ženy aj mužov.

 

Vitamín E taktiež pomáha:

- pri obnove pokožky -  vitamín E v kombinácii s mastnými kyselinami, ktoré ľanové semiačka obsahujú je ideálny v prípadoch problémov s kožou (extrémne suchá pokožka, ekzémy, lupienka…)

- prispieva k rovnováhe hormónov

- zlepšuje príznaky predmenštruačného syndrómu

- pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu

- pomáha predchádzať srdcovo cievnym ochoreniam

- celkovo prispieva k predchádzaniu rozvoja rôznych ďalších ochorení

 

 

Ďalšie benefity ľanových semiačok 

  1. Ľanové semiačka v sebe ukrývajú silu výrazne eliminovať riziko srdcovo – cievnych ochorení, ktoré stále stoja na čele všetkých úmrtí. Buďte kreatívny a zaraďte ich do svojho jedálnička v rámci akéhokoľvek receptu a zlepšite zdavotné benefity pokrmu.
  2. Ľanové semiačka obsahujú už vyššie spomínané omega 3 – nenasýtené mastné kyseliny, ktoré priaznivo ôsobia na mozog a srdce, ale aj pomáhajú zmierniť bolesť, liečia zápaly a zvlhčujú pokožku.
  3. Pomáhajú pri detoxikácii. Počas detoxikácie telo začne zvnútra vyplavovať škodlivé toxíny, ktoré, ak ich je veľa, môžu spôsobovať príznaky v podobe únavy, depresie či neschopnosti sústrediť sa. Detoxikácia je teda spôsob, ktorý poskytuje telu priestor na lepšie využitie zdrojov, ktoré organizmus potrebuje pre lepšie a zdravšie fungovanie a celkovo pomáha k mladšiemu vzhľadu aj jasnejšej mysli. 

Další články

Strava
Chcete dobre spať? Doprajte si zdravú večeru!

Nielen pri redukčnej diéte, ale aj vtedy, keď sa chcete zdravo stravovať a dodržiavate zásady zdravého životného štýlu, mali…

akce
Ako vám test metabolizmu pomôže k štíhlej postave?
Strava
Biely cukor = biely jed? Čím ho nahradiť?

Cukor neobsahuje žiadne živiny. Práve naopak. Pripisuje sa mu množstvo negatív a celá paleta ochorení, ktoré môžu vzniknúť…

Vaše premeny

Martin Bartys

Tlak sa mi vrátil do normálu a omladol som o 10 rokov

Rastislav Rabik

Konečne sa nezadýchavam a cítim sa dobre

Monika Vlčková

Začala som chudnúť sama, ale veľmi mi to nešlo